Bëj një tatuazh dhe mund të futesh në stadium pa biletë përjetësisht…

Publikuar tek: sport, më 16:12 03-02-2018 Bëj një tatuazh dhe mund të futesh në stadium pa biletë përjetësisht…

Futbolli i sotëm mund ta themi me plot gojën që është në shumicën tij marketing dhe reklama.

Por nga Gjermania këtë herë vjen një ide që mund të quhet më shumë se gjeniale, por deri diku edhe pak e çuditshme.

Herta e Berlinit ka vendosur që për tifozët që duan të futen në stadium pa biletë, mjafton një tatuazh dhe në çdo ndeshje në shtëpi do kenë një biletë “të përjeteshme”

Kushti i vetëm është se tatuazhi duhet të jetë unik dhe duhet të përmbajë hartën e qytetit të Berlinit, siluetën e "Olimpia Stadium" dhe një barkod identifikues. ©newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070569515228271
array(1) { ["section"]=> string(75) "bej-nje-tatuazh-dhe-mund-te-futesh-ne-stadium-pa-bilete-perjetesisht-108994" }