BEJRUT/ Pamjet me dron nga shkatërrimi masiv, brenda blloqeve të godinave, si paraqitet situata ditën e sotme

Publikuar tek: bota, më 13:12 07-08-2020 BEJRUT/ Pamjet me dron nga shkatërrimi masiv, brenda blloqeve të godinave, si paraqitet situata ditën e sotme Pamje sot nga Bejrut

Ekipet e shpëtimit vijojnë ende kërkimet në rrënojat e portit të Bejrutit pas shpërthimit tragjik, ku deri më tani raportohen 157 të vdekur dhe mbi 5000 të plagosur.

Vala e fortë e shpërthimit ka shkatërruar tërësisht kryeqytetin e Libanit, ashtu siç shihet dhe nga pamjet e publikuara sot.

Shpërthimi copëtoi dhe shkatërroi lagjet pranë portit dhe la disa blloqe të qytetit të mbushura me rrënoja.

Ai ishte shkaktuar nga ndezja e 2,750 tonë nitrat amoniumi, një kimikat i përdorur për eksplozivë, që ishte ruajtur në port pasi ishte konfiskuar nga një anije, ngarkese e ndaluar në 2013.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011102914810181
array(1) { ["section"]=> string(113) "bejrut-pamjet-me-dron-nga-shkaterrimi-masiv-brenda-blloqeve-te-godinave-si-paraqitet-situata-diten-e-sotme-216389" }