Bejruti pas shpërthimit duket si fushëbetejë, pamje dramatike nga qyteti! Mbi 100 të plagosur dhe viktima (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:57 04-08-2020 Bejruti pas shpërthimit duket si fushëbetejë, pamje dramatike nga qyteti! Mbi 100 të plagosur dhe viktima (Video)

Kryeqyteti i Libanit, Bejturi është tronditur ditën e sotme nga një shpërthim i fuqishëm.

Mediat lokale raportojnë për qindra të plagosur dhe viktima, pas shpëthimit në një fabrikë fishekzjarresh në portin e qytetit. Sipas Kryqit të Kuq, mbi 100 persona janë plagosur dhe të paktën 10 kanë humbur jetën.

Shkalla e shkatërrimit është tejet e madhe, dyqane, restorante zyra dhe apartamente kanë pësuar dëme të konsiderueshme nga vala e fuqishme e shpërthimit që ka përmbysur edhe qindra makina përgjatë rrugës.

Pamjet dramatike janë shpërndarë në rrjetet sociale:

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092251300811768
array(1) { ["section"]=> string(84) "bejruti-pas-shperthimit-duket-si-fushebeteje-pamje-dramatike-nga-qyteti-video-216086" }