Bejtja: I dashur Zaho, më në fund kam një lajm të mirë për ty

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:37 10-07-2016 Bejtja: I dashur Zaho, më në fund kam një lajm të mirë për ty

“I dashur Zaho, më në fund kam një lajm të mirë për ty babi mund ta kalojë pleqërinë me ty, sepse nuk ka tashmë asnje shans ta kaloje me xhaxhi Koço Kokëdhimën”. Kështu shkruan gazetar Andi Bejtja duke komentuar  përmes ironisë marrëdhëniet e shefit të kabinetit me socialistin.

Statusi i plotë i Andi Bejtjes:

NJE LAJM I MIRE PER ZAHON, NDOSHTA EDHE PER VUNOIN

I dashur Zaho, me ne fund ka nje lajm te mire per ty: babi mund ta kaloje pleqerine me ty, sepse nuk ka tashme asnje shans ta kaloje me xhaxhi Koco Kokedhimen. Pac fat shendet ne jete e te gjitha, por duke u rritur mbaje gjithmone nje sy hapur, ji vigjilent, se kur babi ” ja futi” xhaxhi Kocos, babait shpirteror te tij, babait ideologjik, atij qe ia ka mbledhur lotet ne momentet me te veshtira, atij qe ia ka kthyer qarjen ne trimeri, atij qe ndoshta nuk i ka mbledhur vetem lotet, atij qe e beri te ndjehej reformator I madh edhe pse nuk kishte bere asnje reforme, atij, prej te cilit shpiku azilin me dhoma dyshe per burra....e me radhe e me radhe....beh nuk i dihet...Thjesht ji vigjilent...pac shendet dhe fat dhe gjithe te mirat, shyqyr zotit babi tashme pleqerine e ka te lire..

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095269680023193
array(1) { ["section"]=> string(65) "bejtja-i-dashur-zaho-me-ne-fund-kam-nje-lajm-te-mire-per-ty-46135" }