Belgjika dhe Holanda po ndjejnë pasojat e covid-19, shumë vdekje në 24 orë, mbi 2000 në total

Publikuar tek: bota, më 17:48 08-04-2020 Belgjika dhe Holanda po ndjejnë pasojat e covid-19, shumë vdekje në 24 orë, mbi 2000 në total

Belgjika dhe Holanda së fundmi kanë ndjerë goditjen nga koronavirusi, duke parë numrin e viktima që po rritet ndjeshëm çdo 24 orë.

Dy vendet fqinje në veriperëndim të Europës, i kanë kaluar dy mijë viktima në total, që nga shpërthimi i koronavirusit deri më sot.

Me 147 viktima në 24 orët e fundit, numri total i jetëve të humbura në Holandë ka shkuar në 2248. Të infektuar janë gjithsej 20.549, të shëruar 250 ndërsa 1424 pacientë janë në gjendje kritike.

Në Belgjikë, ditën e fundit janë regjistruar 205 të vdekur, me një numër total prej 2240 viktimash. Janë 23.403 të infektuar, 4681 të shëruar dhe 1276 pacientë në gjendje kritike.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086698532104492
array(1) { ["section"]=> string(98) "belgjika-dhe-holanda-po-ndjejne-pasojat-e-covid-19-shume-vdekje-ne-24-ore-mbi-2000-ne-total-201889" }