Belgjika ndërpret ëndrrën e botërorit, Franca zyrtarisht në FINALE

Publikuar tek: sport, më 20:58 10-07-2018 Belgjika ndërpret ëndrrën e botërorit, Franca zyrtarisht në FINALE Foto ilustruese

Është mbyllur pak momente më parë gjysëmfinalja e parë e Botërorit në Rusi midis kombëtareve të Francës dhe Belgjikës.

Ndeshja ka përfunduar në rezultatin 1-0 për Francën, duke u bërë kështu finalistja e parë e këtij kampionati, ndërkohë që Belgjika e ka ndërprerë këtu aventurën e saj.

Sakaq ditën e nesërme pritet edhe finalistja e dytë mes kombëtares angleze dhe asaj kroate.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34116291999817
array(1) { ["section"]=> string(72) "belgjika-nderpret-endrren-e-boterorit-franca-zyrtarisht-ne-finale-127466" }