Bën bashkë artistë të njohur, kantautori shqiptar sjell konferencën muzikore online në kuadër të COVID-19

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:18 09-04-2020 Bën bashkë artistë të njohur, kantautori shqiptar sjell konferencën muzikore online në kuadër të COVID-19

Kantautori shqiptar Hekuran Krasniqi ka realizuar një konferencë muzikore nëpërmjet platformës Youtube, në këto kohë kur të gjithë ndodhen të karantinuar në shtëpitë e tyre.

Në bashkëpunim me shumë nga kolegët e tij, Krasniqi ka sjellë një konferencë me vegla të ndryshme muzikore, me anë të së cilës u kërkon njerëzve të qëndrojnë në shtëpi, për të shmangur infektimin nga Covid-19.

‘Rri në shtëpi, kujdesu për veten, familjen dhe për rrethin tënd. Tani ju ftoj në konferencën muzikore’, thotë Krasniqi në fillim të konferencës.

Personat e tjerë që kanë marrë pjesë në këtë konferencë janë: Faton Macula me kitarë, Menan Kiseri me kitarë, Valon Gashi me kitarë, Ilir Berveniku UD. Ad Sybardhi Sax. Ridvan Saqipi Klarinetë, Erdenaj Senlendirici Sali Klarinetë, Liri Ketit SAZ, Dardan Gjinolli SAX EDI BASS, Gent Hoxha Fyll, Fatos Canolli çifteli, Besnik dhe Amira Grajcevci Valltar,e Artan Rexhepi Fizarmonike, Elton Neziri Synth, Muammer Barut Fyll, Gaz Neziri Klarinetë, Enes Avdo Synth, Blerim Haziri Synth, Arsim Berisha Violinë, ndërsa producenti është vetë Hekuran Krasniqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085210800170898
array(1) { ["section"]=> string(111) "ben-bashke-artiste-te-njohur-kantautori-shqiptar-sjell-konferencen-muzikore-online-ne-kuader-te-covid-19-201985" }