Bën bilancin e protestës, deputeti nuk përmbahet: Pjesa më zbavitëse… i kishin varur si brekë

Publikuar tek: politike, më 16:11 27-01-2018 Bën bilancin e protestës, deputeti nuk përmbahet: Pjesa më zbavitëse… i kishin varur si brekë

Deputeti i PD, Gent Strazimiri nuk është treguar i përmbajtur sa i takon qëndrimit të tij me forcat e shumta të policisë, të cilët zbarkuan sot në bulevard për mbarvajtjen e protestës së opozitës.

Strazimiri ironizon masat e shtuara të efektivëve pranë protestuesëve, kur opozita kishte deklaruar edhe më herët se tubimi nuk përmban asnjë skenar dhune.  

“"Fatmirët" dhe oficerët e Sigurimit që rrjeshtonin policët sot në Bulevard, ishin pjesa më zbavitëse e kësaj dite të mrekullueshme, veçanërisht me maskat "kundër-gaz" që i kishin varur si brekë...
P.S. më duket se po kërkojnë "play off" të "ndeshjes" 1990-1991
NE gati jemi...!!! Rast i mirë për të ndreq gabimet e asaj here...! Vendi i takimit dihet, ditën dhe orën e caktojmë kollaj”, shkruan Strazimiri.

straz.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010101795196533
array(1) { ["section"]=> string(97) "ben-bilancin-e-protestes-deputeti-nuk-permbahet-pjesa-me-zbavitese-i-kishin-varur-si-breke-108152" }