Bënin kërdinë me vjedhje në mes të Athinën dhe shpërndanin drogë, arrestohen 26 persona, 22 janë shqiptarë

Publikuar tek: rajon, më 20:42 30-09-2020 Bënin kërdinë me vjedhje në mes të Athinën dhe shpërndanin drogë, arrestohen 26 persona, 22 janë shqiptarë

Policia greke ka shkatërruar një bandë të miturish të cilët merreshin me trafik droge dhe grabitje në Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se në pranga kanë rënë 26 persona, prej të cilëve 22 janë shqiptarë, ndërsa 4 janë grekë (19 të mitur dhe 7 të rritur)

Autoritetet greke bëjnë me dije se personat në fjalë janë autorë të 8 grabitjeve në qendër të Athinës, ndërsa dyshohet se merreshin dhe me shpërndarje të lëndëve narkotike.

Të miturit kanë qenë aktivë për disa muaj, kryesisht në Syntagma, Monastiraki, Agios Panteleimon dhe Thiseio .

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086669921875
array(1) { ["section"]=> string(111) "benin-kerdine-me-vjedhje-ne-mes-te-athinen-dhe-shperndanin-droge-arrestohen-26-persona-22-jane-shqiptare-222256" }