Bënin kërdinë me vjedhjen e karburanteve, arrestohet 20 vjeçari pjesë e grupit të grabitësve

Publikuar tek: aktualitet, më 15:42 23-01-2017 Bënin kërdinë me vjedhjen e karburanteve, arrestohet 20 vjeçari pjesë e grupit të grabitësve

Policia e Tiranës ka arrestuar sot shtetasin Bajram Kallmacaku, 20 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim pasi dyshohet se është pjesë e një grupi përgjegjës për gabitjen e disa pikave të karburanteve në Durrës dhe Shijak.

Kallmacaku ishte shpallur në kërkim pasi më datë 09.01.2017, rreth orës 01.30, në rruge nacionale Tiranë-Durrës, në afërsi të mbikalimit të "Fllakës", dyshohet se në bashkëpunim me dy persona të tjerë, nën presionin e armëve dhe dhunës, të ketë vjedhur 65.000 lekë në një pikë shitje karburanti "I-P-Oil".

Më herët janë arrestuar nga policia dy bashkëpunëtorët e 20 vjeçarit, shtetasit Klajdi Pupa dhe Florian Thana.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si u bind punonjësi i rafinerisë së Fierit mos vetëhidhej nga 40 m lartësi dhe historia e trishtë e një jete me stërmundime
Nga Juristi i PS dhe i PD, tek ish-kryetarja e KQZ, ja cilët janë 20 kandidatët për Avokat të Popullit (LISTA DHE KONKURRIMI) »
Article Logic
Execution time: 0.012780904769897
array(1) { ["section"]=> string(97) "benin-kerdine-me-vjedhjen-e-karburanteve-arrestohet-20-vjecari-pjese-e-grupit-te-grabitesve-66398" }