Beqaj në Marinzë, banorët e presin me protesta

Publikuar tek: aktualitet, më 09:05 07-04-2015 Beqaj në Marinzë, banorët e presin me protesta

Dhjetra banorë të Marinzës janë drejtuar në ambulancën e zonës për shkak të gjendjes problematike shëndetësore, shkaktuar nga çlirimi i gazit.

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka shkuar menjëherë në vendngjarje për të parë nga afër situatën dhe për t’u njohur me gjendjen shëndetësore të banorëve por duket se këta të fundit nuk e kanë pritur me shumë entuziazëm vajtjen e ministrit. Ata kanë protestuar përpara qendrës shëndetësore.

Banorët i janë ankuar ministrit se kanë shkuar familjarisht në spital dhe se janë lënë në harresë. Ministri nga ana tjetër ka shprehur mbështetjen e tij të plotë për banorët duke iu zotuar  se do të shtojë personelin mjekësor për t’u ardhur në ndihmë. Beqaj u ka premtuar banorëve se do të shtojë edhe një ambulancë për të përballuar situatën e të sëmurëve nga çlirimi i gazit pas shpërthimit të puseve të naftës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhduket Ylli Memia, dëshmitari i dytë i Arben Frrokut, E ëma: Nuk e di ku është
Mark Frroku letër prokurorit Llalla: Më lejo të shkoj në Kuvend »
Article Logic
Execution time: 0.012588024139404
array(1) { ["section"]=> string(50) "beqaj-ne-marinze-banoret-e-presin-me-protesta-8005" }