7 ditë pas përmbytjeve Beqja në Vlorë: Do groposim bagëtitë e mbytura

Publikuar tek: aktualitet, më 11:21 05-02-2015 7 ditë pas përmbytjeve Beqja në Vlorë: Do groposim bagëtitë e mbytura Ilir Beqja

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja ka shkuar sot në Novoselë të Vlorës, 7 ditë pas përmbytjeve, për të inspektuar situatën e krijuar aty nga përmbytjet. Beqja ka siguruar se ministria e tij po e ndjek nga afër situatën e krijuar dhe se zhvillimet janë nën kontrollin e autoriteteve shëndetësore.

I sigurtë ministri është treguar edhe për sa i përket izolimit të sëmundjeve të mundshme ngjitëse, të cilat rrezikojnë këto kohë banorët pasi një pjesë e madhe e bagëtive kanë ngordhur duke pluskuar mbi ujrat që prekin edhe banorët.

“Po e ndjekim nga afër situatën. Sot do marrim masa që të bëjmë groposjen e bagëtive të ngordhura”, ka thënë ministri i Shëndetësisë, Beqja, duke shtuar se edhe pse po punohet ekziston frika ndaj sëmundjeve ngjitëse tek banorët dhe specialistët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto-lajm/ Breshëri mbush rrugët e Tiranës
Shkëlzen Berisha: Ku është Edi Rama »
Article Logic
Execution time: 0.012220859527588
array(1) { ["section"]=> string(41) "beqja-do-groposim-bagetite-e-mbytura-2392" }