Berat Buzhala: Bëj tifo për Zvicrën, Shqipëria sukses nëse bën një gol në Europian

Publikuar tek: sport, më 23:50 14-12-2015 Berat Buzhala: Bëj tifo për Zvicrën, Shqipëria sukses nëse bën një gol në Europian

Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala ka dhënë në emisionin “Opinion” një parashikim të hidhur që vështirë se do t’i pëlqejë tifozëve shqiptarë. Ai tha në emision se: “do ta quante sukses nëse Shqipëria do të merrte një pikë në Europian. Është arritje e madhe nëse bën një gol”.

“Përveç Etrit Berishës dhe Hysajt nuk shikoj ndonjë lojtar që të ketë ndonjë nivel të caktuar për këtë Europian.”, tha Buzhala.

Më tej ai ka theksuar se në përballjen Shqipëri-Zvicër ai do të bëjë tifo për Zvicrën, kjo për t’i dhënë zemër shqiptarëve të Zvicrës. Pasi futbolli sipas Buzhalës nuk është nacionalizëm.

Lexo edhe:

Biletat për Euro2016, ja sa duhet të paguani për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Zvicër (Lista)

Për Daily Mail ndeshja më e çuditshme e Euro2016 është ajo Shqipëri-Zvicër

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025153160095215
array(1) { ["section"]=> string(86) "berat-buzhala-bej-tifo-per-zvicren-shqiperia-sukses-nese-ben-nje-gol-ne-europian-27782" }