Berberi më i vjetër gjendet në pedonalen e Shkodrës, sot 76 veç e 63 vite zanat (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:54 27-03-2017 Berberi më i vjetër gjendet në pedonalen e Shkodrës, sot 76 veç e 63 vite zanat (FOTOT)

Sot berberi më i vjetër, punon në pedonalen e Shkodrës. Ai është 76 vjeçari rus XHAJ KERAJ, i cili ka 63 vite që e ushtron këtë profesion.

Të shumtë janë klientët e tij të cilët nuk e ndërrojnë prej vitesh e dekadash berberin e tyre personal, siç është rasti i Agron Isufit, i cili prej 40 vitesh ka vetëm një berber.  

“Me berberin më të vjeter në Shkodër rusjanin 76 vjeçari XHAJ KERAJ që sot punon përseri ne pedonalen e Shkodrës, 63 vjet zanat, dhe mjeshtër që e kam tesh 40 vite e nuk e ndroj, jetë të gjatë o njiri i këngës dhe i humorit në jetën e përditshme, që e kishte mendoren e forte qe nuk i harron mjeshtrat e zanates MUSTAF KADIA, MUSTAF ALIVODA, dhe koleget e tij qe nuk jetojne e jetojne si SHEKO LUMANI, SANDER DELIA, FRAN DELIA, etj që do i permend në koment..respekt i mrekullueshmi XHAJ KERAJ”,-shprehet Isufi. 

17457382_404678666558271_4170677227422172352_n.jpg17499442_404678586558279_2213292966392613094_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhunuan burrë e grua në banesë dhe grabitën kasafortën me 10 milionë lekë
Forca të shumta policie para bashkisë së Fierit, ç’po ndodh? (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010695934295654
array(1) { ["section"]=> string(90) "berberi-me-i-vjeter-gjendet-ne-pedonalen-e-shkodres-sot-76-vec-e-63-vite-zanat-fotot-73238" }