Berberi që u arrestua për kundërshtim të inspektorëve të Tatimeve shpallet i pafajshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 09:24 01-12-2015 Berberi që u arrestua për kundërshtim të inspektorëve të Tatimeve shpallet i pafajshëm

Gjykata shpall të pafajshëm pas rreth 2 muajsh e gjysmë berberin që u arrestua për kundërshtim të inspektorëve të Tatimeve.

Rreth një muaj më parë për arrestimin e tij foli edhe kryeministri Edi Rama, i cili komentoi se berberi kishte kundërshtuar me forcë kontrollin tatimor. ‘’Iu kundërvu me dhunë kontrollit tatimor’’, tha Rama. Po kështu koment për të ka bërë edhe drejtoresha e Tatimeve Brisida Shehaj, e cila tha se në radhë të parë asaj i takonte mbrojtja e jetës së inspektorëve.

Berberi, Taulant Hasanaj qëndroi për rreth 80 ditë në izolim në burgun e Fushë-Krujës. Por tashmë problem mbeten pajisjet e sekuestruara me të cilat punonte, që në të vërtetë kanë dalë në ankand.

Një prej gazetarëve të kronikës së zezë, Flamur Vezaj, që e ka ndjekur nga afër çështjen shkruan:

“Nuk pres t'i kërkojne falje atij dhe as nënës së moshuar, e cila çdo natë i mbyllte sytë duke lotuar! Nuk e pres faljen e tyre se janë pa shpirt, pa ndjenja thjesht ruajnë menderen e tyre dhe bëjnë kurban njerëz të drejtë. Përveç se mbajtën 80 ditë në burg, arritën edhe t’i sekuestrojnë karrigen e berberit, pasqyrën, fshesën dhe koshin e leshit, se këtë të fundit e kanë në tru”

LEXO EDHE:RAMA FLET PER HERE TE PARE PER BERBERIN QE DHUNOI INSPEKTORET

GJYKATA LE NE BURG BERBERIN, JA DESHMIA E TIJ

ARRESTOHEN 2 BERBERE PER INFORMALITET

JA SA UA SHET SHTETI BERBEREVE PAJISJET NE ANKAND

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Opeli” përplas për vdekje 33 vjeçarin në dalje të Kamzës, largohet nga vendngjarja
Ndalohet ‘’BMW’’ me drogë brenda, arrestohen 3 persona në Berat »
Article Logic
Execution time: 0.012810945510864
array(1) { ["section"]=> string(92) "berberi-qe-u-arrestua-per-kundershtim-te-inspektoreve-te-tatimeve-shpallet-i-pafajshem-26665" }