Bëri aksident një muaj më parë, Princi Philip i Mbretërisë së Bashkuar dorëzon patentën

Publikuar tek: bota, më 21:43 09-02-2019 Bëri aksident një muaj më parë, Princi Philip i Mbretërisë së Bashkuar dorëzon patentën Princi Philip

Princi Philipp i Mbretërisë së Bashkuar, bashkëshort i Mbretëreshës Elizabeth II, u përfshi rreth një muaj më parë në një aksident me makinë, ku mbetën të plagosur dy persona.

Por së fundmi Pallati Mbretëror ka dhënë lajmin se Princi 97 vjeçar ka dorëzuar vullnetarisht patentën e tij dhe ka vendosur të mos i jap më makinës.

Një zëdhënës i Pallatit të Buckingham i ka thënë Metro të shtunën në mbrëmje se 'Pas shqyrtimit të kujdesshëm, Duka i Edinburgut ka marrë vendimin për të dorëzuar vullnetarisht patentën e vet.'

Në janarë Princi Philip u aksidentua me foristradën e tij, Range Rover Freelander, ndërsa u shpreh se dielli i fortë i kishte pamundësuar shikimin.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012344837188721
array(1) { ["section"]=> string(93) "beri-aksident-nje-muaj-me-pare-princi-philip-i-mbreterise-se-bashkuar-dorezon-patenten-152204" }