BERISHA akuza të rënda për drejtorin e ti të Portit të Durrësit:  Pas tij është kryemafiozi ‘Don Djall’ Agacio (MESAZHI)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:20 26-10-2019 BERISHA akuza të rënda për drejtorin e ti të Portit të Durrësit:  Pas tij është kryemafiozi ‘Don Djall’ Agacio (MESAZHI) Pirro Vëngu (m) dhe Ëngjëll Agaçi (d)

Ish-kryeministri dhe ish-kreu i PD-së Sali Berisha akuzon Sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrit Ëngjëll Agaçin se qëndron pas emërimit të Pirro Vëngut si Drejtor i Autoritetit Portual të Durrësit.

Në një postim në Facebook, Berisha akuzon Agaçin si ‘’kryemafioz dhe ndërlidhës i mandatuar i Ndragetës në të dy anët e Adriatikut.’’  Ai e fajëson qeverinë për kthimin e portin të Durrësit në një pikë kryesore të trafikut të kokainës.

Mesazhi i Sali Berishës pas emërimit të Pirro Vengut si drejtori i ri i Autoritetit Portual të Durrësit:

Supermafiozi Don Djall Agacio i mbeshtetur nga Edvin Mafia rremben portin e Durresit!

Miq, pas doreheqjes se rrufeshme dhe te papritur te drejtorit te Portit te Durresit nga shkaqe tejet enigmatike, ai, si asnjehere ne kater doreheqjet e meparshme, zevendesohet me urgjence nga konfidenti i Don Djall Agaçios, perfaqesues kryesor dhe nderlidhes i mandatuar i Ndragetes ne te dy anet e Adriatikut.

Porti i Durresit sot eshte porti nr nje i destinacionit te kokaines ne Europe. Thuhet se zevendesimi i rrufeshem i ish drejtorit Tare me P.Vëngun u be nga Don Djall Agaçio me mbeshtetjen e direkt Edvin Mafise. sb


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18467593193054
array(1) { ["section"]=> string(121) "berisha-akuza-te-renda-per-drejtorin-e-ti-te-portit-te-durresit-pas-tij-eshte-kryemafiozi-don-djall-agacio-mesazhi-183590" }