Berisha bën paralajmërimin e fortë për qeverinë e Ramës por bie pre e fotomontazhit viral

Publikuar tek: barometri, më 08:07 16-08-2018 Berisha bën paralajmërimin e fortë për qeverinë e Ramës por bie pre e fotomontazhit viral

Para disa ditësh fotoja “ne nuk jemi Shqipëria” u bë virale në internet.

 

Zyrtarë të Partisë Demokratike, gazetarë e politikanë ranë pre e fotomontazhit, të cilin me gjasë rumunët e përdorën në protestat e tyre dhe tallnin shqiptarët se ishin të paaftë të organizonin protesta të tilla.

Por Newsbomb.al raportoi të vërtetën e kësaj fotoje, e cila jo vetëm që nuk ishte e vërtetë, por në të nuk përmendeshin fare shqiptarët, sepse pankarta origjinale ishte përdorur në vitin 2017 në Rumani ku shkruhej “Drejtësi, jo korrupsion”.

Mesa duket ish-kryeministri Sali Berisha nuk e ka marrë vesh lajmin e fotomontazhit dhe ka zgjedhur ta publikoi foton ditën e sotme.

4 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar në profilin e tij në Tëitter foto me një nga miqtë e tij më të veçantë.

Elidioni, është vogëlushi që Veliaj e takoi në ditën e parë të punës në Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe që bëri namin në rrjetet sociale , kur sipas tij Bashkia e asaj kohe e kishte lënë në rrugë të Pallati me Shigjeta.

“E takova ditën 1 në Ministri kur Bashkia 2013 i kish lënë në rrugë të P.Shigjeta! Pastaj ditën 1 në shtëpinë e re, ditën 1 që mësuam biçikletën e ditën 1 t’shkollës, ka shkruar Kryebashkiaku.

fotott.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021384954452515
array(1) { ["section"]=> string(96) "berisha-ben-paralajmerimin-e-forte-per-qeverine-e-rames-por-bie-pre-e-fotomontazhit-viral-131257" }