Berisha dhe Veliaj “fansa” të Saimir Pirgut, “bashkë” për operan

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:38 06-03-2016 Berisha dhe Veliaj “fansa” të Saimir Pirgut, “bashkë” për operan

Tenori shqiptar me famë botërore, Saimir Pirgu ka performuar mbrëmjen e djeshme në Teatrin e Operas dhe Baletit në Tiranë. Rikthimi i Pirgut në Shqipëri për promovimin e albumit të ri, ka ngjallur interes të madh te publiku dhe media.

Të pranishëm në TOB ishin disa nga personalitetet e vendit, përfshirë zyrtarë të lartë shtetërore.

Aparatët e fotografëve të pranishëm në ambientetet e TOB kanë fotografuar ish-kryeministrin Sali Berisha me bashkëshorten e tij, Liri Berisha, duke hyrë në sallë. Po ashtu është fotografuar edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, i cili shoqërohej nga bashkëshortja Ajola Xoxa.

Zyrtarë të tjerë të pranishëm kanë qenë Ministrja e Kultures, Mirela Kumbaro dhe burri i saj, gazetari Aleksander Furxhi, deputetja e PD, Jozefina Topalli dhe vajza e saj Megi, Ministri i Mireqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi si dhe Ministrja e Inovacionit, Milena Harito.

Eri.png

saja.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024970054626465
array(1) { ["section"]=> string(65) "berisha-dhe-veliaj-fansa-te-saimir-pirgut-bashke-per-operan-34348" }