Berisha e quan “Saje Qorri”, komentuesja: Çfarë t’i them unë fëmijës tim që mban syze optike?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:47 30-05-2016 Berisha e quan “Saje Qorri”, komentuesja: Çfarë t’i them unë fëmijës tim që mban syze optike?

Ka kohë q ëish-kryeministri Sali Berisha e quan ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, me epitetin “Saje Qorri”, për shkak të syzeve optike që ministri mban.

Por një komentuese i ka kërkuar atij t’i japë fund etiketimit me epitetin “qorr” pasi është një ofendim për të gjithë ata persona që mbajnë syze optike, dhe në rastin konkret fëmijën e gruas që komenton.

 Ajo thotë se Berisha mund të gjejë çdo epitet tjetër, por nuk është e hijshme të thirret “qorr” ndërsa i drejton edhe një pyetje: “Cfare ti them une femijes tim qe mban syze optike?”

“Do ishte më denjë ti vësh epitete për çfarë e akuzon , nuk është e hijshme të thirret "qorr", dikush që mban syze optike ! Cfarë ti them unë femijës tim që mban syze optike??? Gabim që vjen nga pakujdesia dhe mos interesi se si ndihen njerëzit! Dhe nuk është hera parë që bëhen! Nëse ke adm ndroje , ka ardhë koha të bësh kujdes me detajet! Rrespekte”,shkruan ajo.

bkom8723dui.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023410081863403
array(1) { ["section"]=> string(94) "berisha-e-quan-saje-qorri-komentuesja-cfare-t-i-them-une-femijes-tim-qe-mban-syze-optike-41902" }