BERISHA hedh akuzën e rëndë: Presidenti i këtij klubi u fut në BURG për 3 ditë që të mos votonte për DUKËN

Publikuar tek: sport, më 22:51 06-10-2018 BERISHA hedh akuzën e rëndë: Presidenti i këtij klubi u fut në BURG për 3 ditë që të mos votonte për DUKËN Sali Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka hedhur një akuzë të rëndë mbrëmjen e sotme në drejtim të qeverisë, në lidhje me zgjedhjet për kreun e FSHF-së disa muaj më parë.

I ftuar në emisionin “360 gradë” Berisha deklaroi se qeveria aktuale futi në burg presidentin e klubit të futbollit të Velipojës për tre ditë me rradhë pa asnjë arsye ligjore, në mënyrë që ai të mos votonte dot në zgjedhjet e FSHF-së për Armando Dukën.

“Kush e çoi ministrin e jashtëm tek Safet Bajri për votën e Dukës. Nuk shkoi ministri i jashtëm për Bashkim Finon. Ai vajti dhe i tha që të burgosë për 3 ditë rresht presidentin e Velipojës, që të mos votonte për Dukën”, deklaroi Berisha duke e lidhur ngjarjen edhe me bandën famëkeqe në Shkodër atë të Bajrave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033849954605103
array(1) { ["section"]=> string(112) "berisha-hedh-akuzen-e-rende-presidenti-i-ketij-klubi-u-fut-ne-burg-per-3-dite-qe-te-mos-votonte-per-duken-136881" }