Berisha i nxjerr gënjeshtrën Ramës në Kuvend: E dëgjuat kur foli si u hap qielli më 4 nëntor?

Publikuar tek: politike, më 14:02 12-11-2015 Berisha i nxjerr gënjeshtrën Ramës në Kuvend: E dëgjuat kur foli si u hap qielli më 4 nëntor? Sali Berisha, ish kryeminister

Ish kryeministri Berisha i ka nxjerrë gënjeshtrën kryeministrit Rama në Kuvend. Siç raportoi edhe newsbomb.al, kryeministri Rama nuk kishte qenë në meshën e parë më 4 nëntor 1999 në Lezhë ashtu si kishte deklaruar por kishte qenë me datë 11, gjë të cilën e pohoi një nga organizatorët e meshës dhe krahu i djathtë i Zef Jubanit, Zef Gjoni.

Këtë fakt, Berisha e solli në Kuvend përpara kolegëve deputetë.

“E dëgjuat si foli, kur u hap qielli më 4 nëntor kur po fliste Don Simoni ndërkohë që ai po zhgërryhej në Tiranë dhe donte të dilte dëshmitar në një vend që ska qenë kurrë”, tha Berisha duke ironizuar Ramën i cili për ta bërë më të besueshëm versionin e tij përshkroi edhe motin e 4 nëntorit 1999.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097649097442627
array(1) { ["section"]=> string(97) "berisha-i-nxjerr-genjeshtren-rames-ne-kuvend-e-degjuat-kur-foli-si-u-hap-qielli-me-4-nentor-25251" }