Berisha i quajti avionë me kanabis, mediat e huaja e nxjerrin bllof: Ishin të ushtrisë amerikane

Publikuar tek: bota, më 17:52 06-08-2019 Berisha i quajti avionë me kanabis, mediat e huaja e nxjerrin bllof: Ishin të ushtrisë amerikane

Kryeministri Sali Berisha postoi ditën e djeshme disa foto dhe video ku pretendonte se dukej një avion që transportonte drogë në qiellin mbi Shqipërinë.

Deputeti socialist Taulant Balla i replikoi ish kryeministrit në rrjetet sociale: “"Pothuajse gjatë gjithë ditëve të stërvitjes së avionëve amerikanë në bazën ajrore të Kuçovës nuk ka munguar edhe “denoncimi” qesharak i përditshëm i Sali Berishës”.

Por tanimë janë edhe mediat e huaja që e konfirmojnë prezencën dhe stërvitjen që kryen dje avionët amerikanë në bazën e Kuçovës.

Avionët ishin të modelit MC-130J Commando II. Kujtojmë se baza ajrore e Kuçovës do të rikonstruktohet dhe vihet në dispozicion të NATO-s.

sdgfergerheh.jpg

gherhrdthjfj.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099740028381348
array(1) { ["section"]=> string(101) "berisha-i-quajti-avione-me-kanabis-mediat-e-huaja-e-nxjerrin-bllof-ishin-te-ushtrise-amerikane-174527" }