Berisha: Ish-kryeministri Rama niset si turist në Hong- Kong

Publikuar tek: politike, më 19:32 25-10-2015 Berisha: Ish-kryeministri Rama niset si turist në Hong- Kong

Ish-kryeministri Sali Berisha, në postimin e tij të fundit, pas shumë etiketimeve të ndryshme ndaj Edi Ramës, tashmë ka vendosur ta quajë ish-kryeministër.

Sipas Berishës, këto javë Rama dhe kabineti qeveritar i janë vërzulur buxhetit të shtetit për të rrëmbyer, plaçkitur dhe vjedhur ato çka kanë mbetur.

Në Shqipëri, prej një muaji qeveria ka rënë. Këto javë, ish kryeministri Rama dhe ish ministrat e tij, duke përfituar nga vakumi ekzektuiv janë vërsulur si lukuni mbi buxhetin dhe jaguarët, për të rrëmbyer, plaçkitur dhe vjedhur edhe kacidhet e fundit në buxhetin e shtetit. Edi Rama, në vend të dorëheqjes së tij, që po kërkon çdo ditë bashkëkryetari i aleancës, si impuls të ri pas udhëtimit si ish kryeministër dhe ish basketbollist bankine në Londër, niset si turist apo si ish kryeministër pa qeveri në Hong-Kong. Ai udheton si Kostandini por jo në shpind të Dhoqinës, por në shpind të Metës që i kërkoi karriken ose fundin”, shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010052919387817
array(1) { ["section"]=> string(64) "berisha-ish-kryeministri-rama-niset-si-turist-ne-hong-kong-23945" }