Berisha kërkon që Rama të mos largohet: Pse ja mbath kryeministri juaj? Rrini e dëgjoni ju turkoshakë

Publikuar tek: politike, më 12:58 23-09-2015 Berisha kërkon që Rama të mos largohet: Pse ja mbath kryeministri juaj? Rrini e dëgjoni ju turkoshakë

Deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar që kryeministri Rama të zbatojë regulloren dhe të mos largohet nga salla e Parlamentit.

“Pse ja mbath kryeministri juaj. E ka zakon e ka bërë zakon, çdo herë vjen lëshon një sallak fjalësh dhe çan ferrën dhe ikën. Kjo është një fyerje për Parlamentin. Vetëm një analfabet mund t’i lexojë shifrat e tij.

Rrini dëgjoni ju turkoshakët. U ka thënë vetë ai. Turkoshakë. Le të thotë çtë dojë ai ka të drejtë por duhet të dëgjojë dhe palën tjetër. Pavarësisht se jemi kundërshtarë rregullat duhet t’i respektojmë këtu në Parlament”, ka thënë Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099661350250244
array(1) { ["section"]=> string(105) "berisha-kerkon-qe-rama-te-mos-largohet-pse-ja-mbath-kryeministri-juaj-rrini-e-degjoni-ju-turkoshake-21470" }