Berisha komenton “Lazaratin”: Mungesë transparence nga policia, Prokuroria të hetojë ngjarjen

Publikuar tek: politike, më 21:59 24-06-2015 Berisha komenton “Lazaratin”: Mungesë transparence nga policia, Prokuroria të hetojë ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ngjarjet e ndodhura sot në Fshatin Lazarat, vjasjen e efektivit të policisë si dhe aksionin e forcave të policisë në fshat.

Sipas Berisësh, ngjarja rrethohet nga një mungesë totale transparence ndaj publikut.

“Më duhet të denoncoj gjithashtu mungesën pothuaj të plotë të transparencës para publikut të tronditur, të rrethanave dhe dinamikës të kësaj ngjarje të rëndë kriminale, a thua se kemi të bëjmë me një ngjarje private”, shkruan Berisha.

Ish-kryeministri komenton edhe listën e policisë,që sipas tij është e pasaktë dhe i bën thirrje Prokurorisë të nisë hetimet për ngjarjen.

Kështu, thuhet se personi i kapur gjatë kontrollit të të cilit është gjuajtur mbi policët në postbllok, Xhulio Ilir Malo nuk është fare nga Lazarati por nga Kodër Tepelena. Policia ka dalë tani me një listë prej rreth 20 personash. Nuk përjashtohet mundësia që midis tyre të jenë dhe autorët e krimit por këta persona prej shumë muajve janë në kërkim e madje ndonjë prej tyre thuhet edhe në shoqërim të ndonjë pushtetari. Përveç këtyre, në listën e të kërkuarve figurojnë dhe persona që prej muajsh gjenden në burg. Sëe fundi, mësohet se disa nga personat në listë kanë shkuar vetë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për të provuar se nuk kanë asnjë lidhje me ngjarjen e sotme apo me ndonjë ngjarje tjetër. Pra duket se Policia po përsërit historinë e listës së një viti më parë”, shkruan Berisha në Facebook.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090651512145996
array(1) { ["section"]=> string(95) "berisha-komenton-lazaratin-mungese-transparence-nga-policia-prokuroria-te-hetoje-ngjarjen-14577" }