Berisha kopjon Bashën, publikon ‘sms’-në e ngjashme me atë të 2015-ës

Publikuar tek: politike, më 20:09 21-04-2016 Berisha kopjon Bashën, publikon ‘sms’-në e ngjashme me atë të 2015-ës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sërish në foltoren e Kuvendit për t’iu drejtuar deputetëve të pranishmëm në seancë.

Këtë herë, Berisha ka lexuar një tjetër mesazh nga qytetari dixhital, i cili sipas tij është roje në burgun 302, ku po mbahet aktualisht Emiljano Shullazi.

“Gardiani dixhital” ka denoncuar te Berisha sms-në që ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i ka dërguar Shullazit, për ta bindur se arrestimi i ka ardhur nga prokuroria dhe jo nga policia.

“Jam roje te paraburgimi i Emiljano Shullazit, ju garantoj se mesazhi i Saimir Tahirit për të përgënjeshtruar Edi Ramën ia ka dërguar direkt Emiljano Shullazi, i cili ka dyshimet më të mëdha se ia ka bërë policia i cili nuk beson se ajo ishte një grackë e prokuroisë siç e paraqesin mediat, pasi kërcënoi Saje Qorrin se do të nxirrte gjithçka për të”, citoi deputeti demokrat në Kuvend.

Vitin e kaluar, ishte kryetari i PD-së, Lulzim Basha i cili deklaroi gjatë një interviste në "Opinion" se ministri Tahiri i kishte dërguar një sms disa biznesmenëve të arrestuar në Durrës, ku i shkruante se vendimi ishte marrë nga institucione të tjera të vendit dhe jo nga policia.

“Është dokumentar nga partnerët tanë komunikimi i Tahirit me këta persona, të cilëve u ka thënë se këtë të keqe nuk e kanë nga Ministria e Brendshme por nga institucione të tjera të vendit. Ne do ta bëjmë publike edhe nesër këtë, jo sepse kemi nevojë t’i provojmë shqiptarëve lidhjet e tij me bandat, por sepse ai është e keqja e madhe e këtij vendi”, shprehej Basha në 29 tetor të 2015.

Duket se kësaj here ka qenë Berisha që ka kopjuar kryetarin e tij, Bashën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095691680908203
array(1) { ["section"]=> string(72) "berisha-kopjon-bashen-publikon-sms-ne-e-ngjashme-me-ate-te-2015-es-38295" }