Berisha kundër arrestimit të Gjikës, paralajmëron arrestimin e kryebashkiakut të Fierit

Publikuar tek: politike, më 19:25 07-02-2015 Berisha kundër arrestimit të Gjikës, paralajmëron arrestimin e kryebashkiakut të Fierit

Ish-kryeministri, Sali Berisha e ka konsideruar si hakmarrje të kryeministrit Edi Rama, arrestimin e kreut të Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika.

Sipas Berishës, padia ka qenë me urdhër direkt nga Rama dhe është formuluar nga Ina Luçi, drejtoresha e INUK-ut te Vlores, koordinatorja personale elektorale e Rames.

Ndërkohë, Berisha ka paralajmëruar një tjetër arrestim. Bëhet fjalë për kreun e Bashkisë së Fierit, Baftjar Zeqo, për të cilin Berisha shprehet se është radha e tij pas arrestimit të Gjikës.

 

Postimi i Berishës në Facebook:

Rama te permbyturve: hani Shpetim Gjiken!

Te dashur miq, Rama dhe qeveria e tij ka vendosur te shuaj zemerimin e qytetareve te permbytur te Vlores dhe Fierit me terror psikologjik. Keshtu, ne kulmin e zemerimit popullor te banoreve te zonave te permbytura, per shkak te mungeses te nje ndihme eficente nga qeveria, Rama zgjodhi ti terrorizoje ata me kurbanin e radhes, arrestimin jashte te gjitha kushteve ligjore dhe per here te dyte me te njejtat akuza te armikut tij te brendshem, Shpetim Gjika.

Dy hakmarrje, ajo patologjike e te semurit psiqik dhe "Hakmarrja per Drejtesi", arrestuan dje armikun e Partise, Shpetim Gjika. Thuhet se padine per Gjiken me urdher direkt te Rames e ka formuluar Ina Luçi, drejtoresha e INUK-ut te Vlores, koordinatorja personale elektorale e Rames, kushurira e pare dhe bashkepuntorja me e ngushte e njerit prej eksponenteve me kryesore te "Hakmarrjes per Drejtesi", Gentian Gjonaj. Miq, tani radhen e ka armik Baftjari!! Sb

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009289026260376
array(1) { ["section"]=> string(91) "berisha-kunder-arrestimit-te-gjikes-paralajmeron-arrestimin-e-kryebashkiakut-te-fierit-2659" }