Berisha kundër një partie të re: Demokratët duhet të bashkohen

Publikuar tek: barometri, më 08:00 06-03-2018 Berisha kundër një partie të re: Demokratët duhet të bashkohen

Ish kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se e vetmja rrugë për t’u përballur me vështirësitë është vetëm bashkimi i të gjithë demokratëve.

I pyetur në “Real Story” lidhur me zërat se Astrit Patozi mund të krijojë një forcë të re politike, Berisha ka dhënë këtë përgjigje:

“E konsideroj jashtëzakonisht të rëndësishme që Partia Demokratike të bashkojë rreht vetes të gjithë demokratët që nga vitet ’90. Unë jam plotësisht i vetëdijshëm për vështirësitë e PD-së. Por dy janë rrugët e përballjes me këtë. Bashkimi i çdo demokrati në bazë të kontributit dhe, dy, tërheqja e të tjerëve, e rinisë.”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027853012084961
array(1) { ["section"]=> string(68) "berisha-kunder-nje-partie-te-re-demokratet-duhet-te-bashkohen-112330" }