Berisha nuk mohon koalicionin me LSI: Mund të detyrohemi nga rezultati

Publikuar tek: politike, më 23:33 18-03-2016 Berisha nuk mohon koalicionin me LSI: Mund të detyrohemi nga rezultati

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk e ka mohuar mundësinë e një riafrimi mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Duke folur në emisionin “Debat” në RTK, Berisha është shprehur se PD mund të jetë e detyruar nga rezultati i zgjedhjeve për një koalicion me LSI-në. Megjithatë, ish-kreu i demokratëve shprehet se PD nuk do të hyjë në zgjedhjet e ardhshme së bashku me partinë e Ilir Metës.

“Nuk besoj se PD do të shkojë dhe nuk shkon, jam i sigurt, në zgjedhje në koalicion me këto forca politike, por pas zgjedhjeve PD edhe mund të jetë e detyruar nga rezultati. Në kohën kur unë kam qenë në drejtim, kam qenë i vendosur, nëse qytetarët nuk më jepnin mua shumicën para se të shkoja në zgjedhje do ta kërkoja, në përputhje me kushtetuën, shumicën, ka deklaruar Berisha. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097320079803467
array(1) { ["section"]=> string(75) "berisha-nuk-mohon-koalicionin-me-lsi-mund-te-detyrohemi-nga-rezultati-35464" }