Berisha nuk sheh kompromis: Rama po kërkon të nxjerrë të larë ushtarët e tij

Publikuar tek: politike, më 14:40 04-03-2016 Berisha nuk sheh kompromis: Rama po kërkon të nxjerrë të larë ushtarët e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se nuk është arritur asnjë kompromis sa i përket akteve nënligjore për ligjin e dekriminalizimit. Berisha theksoi se kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste nuk po pranojnë përfshirjen e termit “indicie”, sa i përket personave të dyshuar si të inkriminuar, por sipas tij termi është i zakonshëm në jurisprudencë.

Deputeti demokrat u shpreh se Rama po përpiqet t’i nxjerrë “ushtarët” e tij të larë nga ky proces, duke shkatërruar ligjin për dekriminalizmin.

I pyetur nëse e shikon të afërt mundësinë e një kompromisi, Berisha tha se nuk mund të parashikojë diçka të tillë, pasi Rama po bllkon procesin që prej ditës së djeshme. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064411163330078
array(1) { ["section"]=> string(81) "berisha-nuk-sheh-kompromis-rama-po-kerkon-te-nxjerre-te-lare-ushtaret-e-tij-34213" }