Berisha për Ditën e Verës: Do hedhim mënjanë ngricat që ka krijuar qeveria e kriminelëve dhe kusarëve

Publikuar tek: politike, më 13:17 14-03-2016 Berisha për Ditën e Verës: Do hedhim mënjanë ngricat që ka krijuar qeveria e kriminelëve dhe kusarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përfituar nga Dita e Verës dhe përveç urimit për qytetarët shqiptarë, ai ka dërguar dhe një mesazh ndaj qeverisë. “Që ketë pranverë do hedhim mënjanë edhe ngricat që ka krijuar kjo qeveri e kriminelëve dhe kusarëve të shtetit dhe vetë atë”, ka shkruar Berisha.

 “Dita e Veres si dita e shpreses se pashuar; Gezuar!!!
Te dashur miq, sot Elbasani behet kryeqytet i Shqiperise, kryeqytet i Dites se Veres, festes popullore me te lashte qe festojne shqiptaret por dhe shume kombe te tjera. Qe nga lashtesia deri ne ditet e sotme njerezit festojne dhe gezojne kete feste si diten e riperteritjes, lulezimit te natyres pas daljes se saj nga dimri dhe ngricat e tij por dhe si dite shprese per kohe me te mira. Keshtu qe, duke iu uruar mbare shqiptareve gezuar kete dite, le te zotohemi ne qe kete pranvere do hedhim menjane edhe ngricat qe ka krijuar kjo qeveri e krimineleve dhe kusareve te shtetit dhe vet ate! Gezuar!!”, ka shkruar Berisha në faqen e tij zyrtare në facebook.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096840858459473
array(1) { ["section"]=> string(106) "berisha-per-diten-e-veres-do-hedhim-menjane-ngricat-qe-ka-krijuar-qeveria-e-krimineleve-dhe-kusareve-35040" }