Berisha: Për Ramën, Beqaj është hajduti më i suksesshëm në vjedhjen e shtetit

Publikuar tek: politike, më 17:32 15-01-2016 Berisha: Për Ramën, Beqaj është hajduti më i suksesshëm në vjedhjen e shtetit

Ish-kryeministi Sali Berisha ka sulmuar Ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj, duke e akuzuar atë si një nga hajdutët më të mëdhenj të shtetit.

Berisha shkuran në një statusin e tij në Facebook se pasi vodhi miliona euro, Beqaj u ngrit në detyrë nga kryeministri Rama.

“Në hierarkinë e hajdutëve sa më shumë vjedh aq më lartë shkon!

Rama është mirënjohës. Ai me propozim gradon, lartëson hajdutin Beqja në hajdut koordinator.

Të dashur miq, për Edvin Kristaq Ramën, Beqja është më i suksesshmi në vjedhje si hajdut i shtetit. Ai këtë vit ka vjedhur me koncesione mbi 320 milionë euro. Kompania e tij, që tani menaxhohet nga Sinan Beqja ka fituar 32 tendera dhe ka rritur të ardhurat nga 125 mije euro në 13 milionë euro. Prandaj dhe me propozim direkt të ndrikulles, simotrës Nushi, që ndau me Ramën dhe Beqën me një dorë 120 milionë euro për të famshmin check-up, dhe me propozim të Sinanit të kompanisë Beqja- Rama, vendosi të lartësojë në detyrë dhe e mandatoi Beqën si koordinator të hajdutëve të tjerë të shtetit që edhe ata të mund të arrijnë në vjedhje nivelet e Beqjes”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092790126800537
array(1) { ["section"]=> string(81) "berisha-per-ramen-beqaj-eshte-hajduti-me-i-suksesshem-ne-vjedhjen-e-shtetit-30098" }