Berisha: Po ne kur do e bëjmë si rumunët?

Publikuar tek: politike, më 20:46 08-11-2015 Berisha: Po ne kur do e bëjmë si rumunët?

Ish-kryeministri Sali Berisha është i mendimit se Shqipërisë i nevojitet një revolucion demokratik, i ngjashëm me protestat masive në Bukuresht të nxitura nga korrupsioni masiv i politikanëve.

"Rumunët në revolucion demokratik! Po ne??!?

Revolucioni demokratik frymëzues kundër regjimit të korruptuar në Bukuresht. Prej katër ditësh, edhe pas rrëzimit të kryeministrit të korruptuar Ponta, mikut dhe sivllaut të Edi Ramës, vazhdon revolta e qytetarëve!

Qytetarë të Tiranës dhe gjithë Shqipërise, vetëm revolucioni demokratik do shpëtojë ne dhe të ardhmen tonë nga duart e pista të Edvin Kristaq Ramës dhe regjimit të tij të bandokracisë”, shkruan Berisha në profilin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010106086730957
array(1) { ["section"]=> string(45) "berisha-po-ne-kur-do-e-bejme-si-rumunet-24976" }