Berisha publikon videon: Ky është Qirjako Miçotaqis, kryeministër i respektuar pa 12 truproja, jo si Rama që...

Publikuar tek: politike, më 21:57 26-05-2020 Berisha publikon videon: Ky është Qirjako Miçotaqis, kryeministër i respektuar pa 12 truproja, jo si Rama që...

Ish-kryeministri i vendit, z.Sali Berisha, ka publikuar një video të kryeministrit të Greqisë, Qirjako Miçotaqis, i cili del gjatë kohës së pandemisë, takon dhe flet me qytetarët, një metodë që edhe Lulzim Basha e ka ndjekur së fundmi. Madje dhe veshja e tij ngjason deri diku me atë të Miçotaqis.

Berisha i kërkon ndjekësve të tij që ta krahasojnë kreun e qeverisë greke me kryeministrin tonë Edi Rama, duke vënë në dukje që ndryshe nga ky i fundit, Miçotaqis nuk del me 12 truproja dhe nuk ka frikë nga populli i tij.

Duhet thënë se Miçotaqis dhe partia e tij neodemokracia janë simotra e Partisë Demokratike në Shqipëri.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091738700866699
array(1) { ["section"]=> string(112) "berisha-publikon-videon-ky-eshte-qirjako-micotaqis-kryeminister-i-respektuar-pa-12-truproja-jo-si-rama-qe-207932" }