Berisha reagon pas shkrimit të ‘The Economist’: Reklamë e paguar miliona euro

Publikuar tek: politike, më 23:23 16-01-2016 Berisha reagon pas shkrimit të ‘The Economist’: Reklamë e paguar miliona euro

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të shkrimit nga revista ‘The Economist’ për reformat e ndërmarra në Shqipëri nga qeveria e kryeministrit Edi Rama.

Duke e konsideruar një skandal, Berisha sqaron se shkrimi është publikuar kundrejt një pagese të Ramës dhe në çdo faqe të tij shkruhet "advertisement feature".

Postimi i Berishës:

Skandal!!

Te dashur miq, shkrimi i sotem ne The Economist eshte reklame e paguar me miliona euroa nga i semuri psiqik Edi Rama. Revista prestigjioze njofton qe ne krye dhe ne cdo faqe te shkrimit se kjo eshte nje "advertisement feature" dmth reklame me pagese, vertetesia e te ciles kontrollohet jo nga revista por nga paguesi i reklames, pra Edi Rama lavderon veten duke paguar per vetlavderimin miliona euro te takspaguesve shqiptare!

Qesharak gjer ne dhimbje! Ju bej thirrje mediave t'u thone te verteten qytetareve!

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096509456634521
array(1) { ["section"]=> string(80) "berisha-reagon-pas-shkrimit-te-the-economist-reklame-e-paguar-miliona-euro-30189" }