Berisha takon filozofin anglez, i flet për krimin në qeverinë e Ramës

Publikuar tek: politike, më 20:45 28-02-2016 Berisha takon filozofin anglez, i flet për krimin në qeverinë e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar me filozofin anglez Roger Scruton gjatë vizitës së tij disa ditore në Shqipëri. Berisha shprehet se gjatë bisedës me filozofin e famshëm ka diskutuar rreth femomenit të “mobokracisë” dike ia ilustruar me “regjimin” sipas tij, që ka vendosur kryeministri Edi Rama në qëveri.

“Në këtë takim, pasi i urova mirëseardhjen në Shqipëri, diskutuam gjerësisht mbi zhvillimet aktuale në Shqipëri, rajon dhe Europë. Filozofi i mirënjohur anglez tregoi interes të veçantë për problemet më kryesore me të cilat përballet Shqipëria.

Në ekspozenë time theksova se problemi numër një i Shqipërisë sot është vendosja nga Edi Rama i rregjimit të mobokracisë ( sundim i banditeve) në kuptimin e Huntingtonit për këtë rregjim”, shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094518661499023
array(1) { ["section"]=> string(74) "berisha-takon-filozofin-anglez-i-flet-per-krimin-ne-qeverine-e-rames-33763" }