Berisha thotë se Rama ka dhënë urdhër për numrin e të infektuarve me Covid-19: Të shtunë e të dielë nga 28 raste

Publikuar tek: politike, më 17:19 05-04-2020 Berisha thotë se Rama ka dhënë urdhër për numrin e të infektuarve me Covid-19: Të shtunë e të dielë nga 28 raste Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama për manipulim të shifrave të personave të prekur me koronavirus në Shqipëri.

Berisha thotë se Rama ka dhënë urdhër që si ditën e shtunë ashtu edhe të dielën, autoritetet mjekësore do të raportojnë për 28 të infektuar.

Shkrimi i plotë i Berishës:

Urdher per fundjaven e pare te muajt Prill!

Bazuar ne epidemiologjine politike kryeepidimiologu i Surrelit urdheroi:

1-fundjaven e pare te muajt prill do te kete

a-diten e shtune me daten 4 prill gjithesej 28 persona te infektuar me covid 19 ne te gjithe territorin e Republikes se Surrelit

b- diten e djele me daten 5 prill, to idhio, pra do te kete vetem 28 persona te infektuar ne te gjithe territorin e Republies se Surrellit!

c-tejkalimi qofte dhe me nje person te vetem pra shkelja e ketij urdheri gjobitet me 5 milione leke.

Rezultati dje dhe sot ashtu siç urdheroi kryeepidemiologu i Surrelit:

-dje te shtune dhe sot te djele ka patur perkatsisht -28 dhe 28 raste covid19.

Zbatim absolut i urdherit! sb

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092101097106934
array(1) { ["section"]=> string(118) "berisha-thote-se-rama-ka-dhene-urdher-per-numrin-e-te-infektuarve-me-covid-19-te-shtune-e-te-diele-nga-28-raste-201468" }