Berisha tregon të gjitha aferat e Ramës: Ja 100 ditët e rekordeve më të zeza

Publikuar tek: politike, më 14:15 11-01-2018 Berisha tregon të gjitha aferat e Ramës: Ja 100 ditët e rekordeve më të zeza

Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në profilin e tij në facebook ka rreshtuar të gjitha ngjarjet e qeverisë Rama sipas tij në 100 ditë qeverisje. 

Ngjarjet e listuara i ka cilësuar si ngjarjet më dramatike në historinë e pluralizmit. Sakaq, ka ftuar të gjithë qytetarët ti bashkohen protestës qe do të mbahet në 27 Janar.

Postimi i plotë:

100 ditet e rekordeve me te zeza te Edi Rames!

Te dashur miq, Noriega me narko-qeverine e tij sapo kaloi 100 dite e mandatit te tyre te grabitur!

Keto 100 dite ishin dhe ditet e rekordeve me te zeza, me dramatike ne historine e pluralizmit shqiptar. Ato do mbeten te gdhendura me zift te zi ne muret e kohes, si ditet e:

1- Aferes Tahiri-Habilaj, ne te cilen antimafia italiane faktoi me regjistrimet e saj se ministri i brendshem i narko-shtetit shqiptar ishte anetar kryesor i bandes famoze te trafikut te droges Habilaj dhe se

2- Edivini, pas kercenimit publik te Saimir Trafikut, bllokoi drejtesine dhe nuk lejoi arrestimin e tij duke deshmuar se ishte skllav i dosjeve te veta si ajo e Xibrakes dhe faktoi se ne Shqiperi ishte vendosur ne menyre perfundimtare Narko-shteti.

3- Po lidhur me aferen Tahiri - Habilaj u arrestua ne Elbasan Orest Sota duke transportuar Tahirin dhe miliona euro te ketij te fundit.

3- Rama perseri fshehu pranine e Tahirit ne makinen e Sotes

4- Operacioni "Forca e Ligjit" u faktua si operacioni "Forca e Krimit!",

Qytetet si Elbasani, Shkodra, Vlora, Durresi etj, jane teresisht ne duart e bandave te mafies qeveritare, te cilat bejne ligjin, vrasin dhe presin diten per diell.

5- Keto 100 dite Noriega i shpalli lufte opozites dhe acaroi klimen politike si kurre me pare ne historine e pluralizmit

6- Keto 100 dite neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama realizoi me se fundi endrren e tij, qe te behej ne menyre antikushtetuese kryeprokuror i vendit dhe, me shpejtesi te rrufeshme nxori Orest Soten nga burgu e i ktheu pasaporten Tahirit si dhe mbylli me shpejtesi dosjen e vet dhe te vella Olsit, dosjen e Xibrakes pra, dosjen e Tahirit, Gjushit dhe te gjitha dosjet e ministrave te tij.

7- Asnje investim publik apo privat vendas apo i huaj nuk u be keto 100 dite ne Shqiperi!

8- Kulla 24 kateshe Kristaq Rama perzuri nga Shqiperia Sheratonin, emrin me prestigjioz te hotelerise dhe turizmit qe ekzistonte ne Shqiperi!

9- Keto 100 dite Shqiperia ka prodhuar pas Korese se Veriut me shume lajme negative se sa çdo vend tjeter ne bote.

Per here te pare ne histori mediat e huaja jane hapur me tituj si:

"Shqiperia vendi i kanibalizuar nga Kanabis"

"Shqiperia vendi i Narkoshtetit ne Europe"

"Shqiperia kanabistan"

"Kolumbi ne zemer te Europes" etj,etj

10- Keto 100 dite shqiptaret zune vendin e pare ne bote per kerkesat per azil ne France duke lene mbrapa shume vendet ne konflikt si Siria, Afganistani, Sudani etj.

Sot sipas studimeve te pakundershtueshme ne mbare vendin ulurijne sirenat e urise dhe mjerimit. Ne kryeqendren e vendit Tirane, 10% e femijeve hane vetem nje vakt ne dite, 30% e familjeve nuk sigurojne dot buken e femijeve.

11- Keto 100 dite Edvin Kristaq Rama beri realitet premtimin e tij se ne raste te fitores se Donald Trump, te cilin ai me urdher te Soros e quajti "turp i qyteterimit", ai do te prishte marredheniet e Shqiperise me SHBA. Ne perputhje me kete premtim, ai, ne kundershtim flagrant me interesin kombetar urdheroi perfaqesuesen tone ne OKB te votoje rezoluten per denimin e vendimit sovran te Presidentit dhe Kongresit te SHBA per njohjen e Jeruzalemit ashtu siç esht de facto Kryeqytet i Izraelit.

Neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama me kete akt te pabese antikombetar, antiamerikan,plagosi marredheniet me partenerin tone strategjik me kryesor SHBA, vend i cili ne vitet 20 te shekullit te kaluar shpetoi Shqiperine nga coptimi dhe zhdukja perfundimtare e saj si shtet, dhe ne vitin 1999 çliroi Kosoven, vendin me 95% musliman shqiptar, nga pushtimi shekullor serb!

Te dashur miq, keto 100 dite jane 100 thirrje per çdo shqiptar qe te ngrihemi dhe te permbysim sa me pare regjimin e narko-shtetit te Norieges se Shqiperise! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010333061218262
array(1) { ["section"]=> string(82) "berisha-tregon-te-gjitha-aferat-e-rames-ja-100-ditet-e-rekordeve-me-te-zeza-106181" }