Berisha: Unë sarajet e Surrelit mund t’i bëja vetëm nëse merrja kredi dhe të zhytesha në borxhe

Publikuar tek: politike, më 23:20 04-03-2016 Berisha: Unë sarajet e Surrelit mund t’i bëja vetëm nëse merrja kredi dhe të zhytesha në borxhe

Vila e kryeministrit Edi Rama në Surrel ka qenë sërish në qendër të akuzave nga ish kryeministri Sali Berisha gjatë emisionit “Zonë e Lirë”.

Berisha u shpreh se “sarajet e Surrelit” kanë kushtuar miliona eruo. “Unë nuk mund t’i bëja dot. Vetëm me kredi mund t’i bëja sarajet e Surrelit. Vetëm po të merrja një kredi dhe të zhytesha në borxhe se rroga ime ka qenë minimale”, tha Berisha.

Sipas ish kryeministrit, gjatësia e themeleve të vilës në Surrel është 56 metra ndërsa pigmenti i betonit i ka kushtuar Ramës plot 75 mijë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008868932723999
array(1) { ["section"]=> string(100) "berisha-une-sarajet-e-surrelit-mund-t-i-beja-vetem-nese-merrja-kredi-dhe-te-zhytesha-ne-borxhe-34258" }