Berisha uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Nesër një akt fisnik, i lutem zotit të pranojë sakrificën tuaj

Publikuar tek: politike, më 18:26 17-06-2015 Berisha uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Nesër një akt fisnik, i lutem zotit të pranojë sakrificën tuaj Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook që këtë herë nuk është në kuadër të fushatës elektorale por i drejtohet besimtarëve myslimanë për nisjen e muajit të Ramazanit.

“Nesër muaj i madhnueshëm i Ramazanit!

Të dashur miq, nesër në një akt fisnik, vendim te frymëzimit hyjnor, besimtarët musliman nisin agjërimin e muajit të madhnueshem të Ramazanit. Duke uruar përzemërsisht të gjithë ata besimtarë për sakrificën që bëjnë si përkushtim dhe mirënjohje ndaj të Gjithfuqishmit, i lutemi të madhit Zot të pranojë sakrificën e tyre dhe t'jua kthejëe në mirësi për veten, familjen dhe vendin e tyre! Sb”. Është ky rimi që përcjell ish-kryeministri për besimtarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.051325082778931
array(1) { ["section"]=> string(114) "berisha-uron-besimtaret-per-muajin-e-ramazanit-neser-nje-akt-fisnik-i-lutem-zotit-te-pranoje-sakrificen-tuaj-13853" }