Berisha uron Krishtlindjen: Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit Mbret, Hyjit dhe Burrit që i dha njerëzimit vlerat morale

Publikuar tek: politike, më 13:10 25-12-2015 Berisha uron Krishtlindjen: Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit Mbret, Hyjit dhe Burrit që i dha njerëzimit vlerat morale

Ish-kryeministri Sali Berisha, uron shqiptarët, duke u thënë ‘’ Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit Mbret, Hyjit dhe Burrit që i dha njerëzimit vlerat morale’’.

“Gëzuar Krishtlindjen!

Miqve të mi të krishterë dhe besimtarëve të krishterë në mbarë vendin, nga zemra u uroj Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit Mbret, hyijt dhe burrit që i dha njerëzimit vlerat morale të qytetërimit të sotëm perëndimor.

Uroj që gëzimi dhe magjia e kësaj feste të shoqërojë çdo besimtare të krishterë dhe çdo besimtar të Zotit, çdo ditë të vitit që vjen dhe Krishlindjet e ardhshme t’i festojmë ashtu siç meritojmë, më mirë e me besim e shpresë të madhe, të bashkuar më shumë se kurrë, pa këtë qeveri që po vjedh dhe varfron çdo ditë shqiptarët! GEZUAR! Sb”, shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076808929443359
array(1) { ["section"]=> string(124) "berisha-uron-krishtlindjen-gezuar-diten-e-lindjes-se-krishtit-mbret-hyjit-dhe-burrit-qe-i-dha-njerezimit-vlerat-morale-28531" }