Berisha zbulon arsyen pse u dhunua dje qytetarja: Rama po hakmerret për atë që i bëri në ’90-ën

Publikuar tek: politike, më 13:10 22-02-2016 Berisha zbulon arsyen pse u dhunua dje qytetarja: Rama po hakmerret për atë që i bëri në ’90-ën

Për Sali Berishën, dhuna e ushtruar dje ndaj qytetares protestuese te Parku i Liqenit, e ka zanafillën në vitin 1990 dhe ish kryeministri e lidh këtë me hakmarrjen personale sipas tij të kryeministrit aktual Edi Rama ndaj mjekes Mimoza Boçari që u përlesh dje me policinë.

“Edvin Kristaq Rama, Mimozën, që ti godite dje si kafshë me çunat e tu të krimit sepse po protestonte paqësisht në mbrojtje të mushkrive tona dhe kundër teje, etërit e tu e arrestuan mjeken e re në janar të vitit 90 sepse njoftoi në spital koleget e vet për orën e protestës. Shuplakat dhe grushtat tuaja, me kriminelin tënd të radhës, në fytyrën e saj pas 25 vitesh dëshmojnë shpirtin tënd katran dhe primitiv. Turp dhe njëmije herë turp për ty sadist hakmarrës! Sb” shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092267990112305
array(1) { ["section"]=> string(99) "berisha-zbulon-arsyen-pse-u-dhunua-dje-qytetarja-rama-po-hakmerret-per-ate-qe-i-beri-ne-90-en-33217" }