Berluskoni sërish nën hetim, ja akuza që rëndon mbi të

Publikuar tek: bota, më 19:21 31-10-2017 Berluskoni sërish nën hetim, ja akuza që rëndon mbi të

Prokuroria e Firences ka nisur një tjetër hetim për Silvio Berluskonin.

Lajmin e ka konfirmuar avokati i ish-kreut të qeverisë, i cili dyshohet për përfshirje në krime të kryera nga mafia në fillim të viteve ’90.

Mediat italiane raportojnë se ky hetim për Berluskonin nisi pas përgjimeve të kryera nga policia në vitin 2016. Përgjimi u realizua në një burg ku kryente dënimin kreu i një bande mafioze, Giuseppe Graviano, i cili fliste më  një të burgosur tjetër dhe duket se është përfshirë edhe Berluskoni.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E tmerrshme, 48 vjeçari kishte ngrënë 600 gozhdë, mjekët befasojnë ia nxjerrin të gjitha nga stomaku
Gjen një kuti druri në mbeturina, kur e hap zbulon vizatime të mistershme aliene (Foto-galeri) »
Article Logic
Execution time: 0.011739015579224
array(1) { ["section"]=> string(59) "berluskoni-serish-nen-hetim-ja-akuza-qe-rendon-mbi-te-97869" }