Bes Kallaku falenderon kandidatët, ja ironitë për secilin prej tyre (Video)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:29 21-04-2015

Aktori i Portokallisë Bes Kallaku ka postuar një tjetër video humoristike kësaj radhe duke vënë në lojë pjesën më të madhe të kandidatëve të këtyre zgjedhjeve.

Nëpërmjet satirës javë vënë në lojë pjesa më e madhe e kandidatëve, dhe liderve që kanë bërë përzgjedhjet e kandidaturave. Interesant janë përcaktimet që ka dhënë për Halim Kosovën e Erjon Veliajn, për Grida Dumën, Vangjush Dakon e Agron Duken për Durrësin; për Viktor Tushën thotë se e falenderon se kërkon të qëndrojë në krye të Bashkisë më shumë se Skënderbeu në Krujë; nisur nga fenomeni i ikjeve masive të qytetarëve nga Shqipëria, Bes Kallaku ka falenderuar dy kandidatët kuksianë që janë në garë që po marrin pjesë në garë, duke u kërkuar të mos e braktisin edhe ata Shqipërinë përpara zgjedhjeve, për të ikur si emigrantë, sepse duhet të votojnë secili për veten.

Interesante janë edhe urimet dhe falenderimet që ka dhënë për Edi Ramën, Ilir Metën, Lulzim Bashën e Bamir Topin për përzgjedhjet e kandidaturave.

Për më shumë shihni videon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009213924407959
array(1) { ["section"]=> string(77) "bes-kallaku-falenderon-kandidatet-ja-ironite-per-secilin-prej-tyre-video-9369" }