Bes Kallaku kujton kohën kur i thonin ‘katunar’: Shkoja e vija nga fshati në Tiranë, flija në tavolinën e punës, për jastek kisha dosjet

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:59 22-02-2020 Bes Kallaku kujton kohën kur i thonin ‘katunar’: Shkoja e vija nga fshati në Tiranë, flija në tavolinën e punës, për jastek kisha dosjet

Në “Dua të të bëj të lumtur” sot është trajtuar një rast bullizmi.

Nëna kishte ardhur të lumturontë vajzën e saj Elisa e cila kishte ndërruar shpesh shkollë për t’i shpëtuar bullizmit.

Ndërkaq, i ftuar special ishte dhe aktori Bes Kallaku i cili ka rrëfyer historinë e tij dhe kohën kur punonte në Portokalli e vinte nga fshati në Tiranë.

Flija ne tavolinën e punës, për jastëk kisha ato dosjet e punës te Portokalli. Ndodhte që mërzitesha dhe shkoja i thoja Ijes: jam vetëm.

Shkoja e vija nga Tirana në fshat e njerëzit thonin: he mo se katunar, hë mo se katunar dhe Ija më thoshte: Të marrshinë të ligat!”, rrëfeu aktori.

“Sot shoqëria të neglizhon për faktin se ti je ndryshe nga ata, por ajo që e ndot njeriun është fjala e keqe që thotë prej gojës së tij.

Ne nuk na zbukuron as lëkura, as bukuria e jashtme, por ajo që ne kemi përbrenda, shpirti dhe karakteri ynë!”, theksoi aktori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075600147247314
array(1) { ["section"]=> string(138) "bes-kallaku-kujton-kohen-kur-i-thonin-katunar-shkoja-e-vija-nga-fshati-ne-tirane-flija-ne-tavolinen-e-punes-per-jastek-kisha-dosjet-196132" }