Besart Berisha triumfon në Australi, Rama: Një duartrokitje për heroin e skuadrës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:22 18-05-2015 Besart Berisha triumfon në Australi, Rama: Një duartrokitje për heroin e skuadrës Postimi i kryeministrit Rama në Facebook

“Besart Berisha thotë se është i kënaqur që ka provuar se mundi të fitojë kampionatin e ligës së parë  me një tjetër klub pas viteve të suksesit me Brisbane Roar. Berisha shënoi golin e jashtëzakonshëm të hapjes në fitoren 3-0 kundër Sydney FC në finalen e madhe A-League për të t’i vënë kapak  një sezoni të parë mahnitëse me clubin e Melbourne.

"Për mua, gjëja më e rëndësishme ishte" të mund të fitoj  me dikë tjetër, a mund të fitoj me një tjetër ekip? ' Kjo për mua ishte sfida," tha ai tribunë. "Kam fituar gjithçka në Brisbane, kam kaluar njmirë në Brisbane, me të vërtetë. Doja të luaja  për fitoren  Ky klub është i pabesueshme, shikoni mbështetësit, shikoni në të gjitha anët e qytetit, ata të gjithë jetojnë sportin. "Kjo më bën aq të lumtur që jam këtu, unë jam shumë i lumtur që kam marrë një vendim të drejtë dhe edhe më i lumtur akoma  që mund të ndihmoj që më në fund të marrim një trofe”.

Ky është një artikull i tërë dedikuar futbollistit shqiptar Besart Berisha nga mediat australiane. Artikulli është shpërndarë nga kryeministri Rama i cili bashkangjitur artikullit, ka kërkuar duartrokitje për heroin kampion.

“Një duartrokitje për @BesartBerisha7 heroin e skuadrës kampione të Australisë”, ka shkruar Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Integrimi në BE, Hahn: Cilësi dhe jo shpejtësi, për përmbushjen e 5 prioriteteve
Ligji antiduhan, ISHSH kontrolle në lokale, gjobit 3 prej tyre me 900 mijë lekë »
Article Logic
Execution time: 0.015768051147461
array(1) { ["section"]=> string(85) "besart-berisha-triumfon-ne-australi-rama-nje-duartrokitje-per-heroin-e-skuadres-11405" }