Besi takon IJEN e tij pas derës dhe prek me fjalë zemre: Ditët që kishe mundësi ta përqafoje, i shfrytëzoje mbase për gjëra pa vlerë (MESAZHI)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:44 05-04-2020 Besi takon IJEN e tij pas derës dhe prek me fjalë zemre: Ditët që kishe mundësi ta përqafoje, i shfrytëzoje mbase për gjëra pa vlerë (MESAZHI) Foto e publikuar nga Bes Kallaku

Edhe një mesazh që ka për të gjithë, e fillon me humor në këtë ditë karantine.

“Te 313-ta, t’u taku ijen”. Dhe qesh. E kuptohet lehtë se në selfien që po bën, ai është pas porte, dhe ndaj kërkon të thoytë se situate I ngjan takimeve në burg, raporton neswsbomb.al.

Por, përtej batutave dhe shakasë, Bes Kallaku, nëpërmjet një fotoje dhe një mesazhi kërkon të ndërgjegjësojë të rinjtë për dashurinë që duhet të kenë për gjyshërit e tyre. Sepse, ja, mund të vijnë ditë si këto, (kur askujt nuk ia priste mendja) dhe gjendesh në pamundësinë e takimit.

Shkruan Bes Kallaku në rrjetet sociale:

Tek 313-ta tu taku Ijen.

Pertej humorit, personalisht kam kuptuar se sa shum doja ta perqafoja. Sa mbushur me dashuri ishin syt e saj, sa doja t’ia puthja duart.

-500 pike ke fitu sot o t’keqen nona qe erdhe me m’pa. Keshtu me tha.

500 kg peshe i kisha ne kurriz, nuk ia dime vleren njeri tjetrit, nuk ia dime vleren perqafimit, nuk ia dime vleren prinderve e gjysherve.

A e keni vene re me sa pak kenaqen???

Kenaqen vetem po ti shikosh!!! Aq mjafton per ta, hajde na shif naj here, kaq do gjyshja, prindi!

Ra ky virus per te na thene: Ditet qe i kishim mundesite per ti pare apo perqafuar, i shfrytezonim mbase edhe per gjera krejt pa vlere. E tani qe per arsye sigurie te tyre duhet ti rrish larg. Sa flasin syte e saj gjysem te perlotura!!! Mbase prej njeriut ose mbase prej Zotit, sot me shume kuptojme qe familja dhe vetem familja duhet te kete ne qender te saj dashurine, besimin dhe Zotin.

Sa te pakenaqur jemi edhe sa kerkojme nga jeta??? Sa te paplotesuar jemi edhe kur kemi shume. Edhe sa te pangopur jemi edhe kur mund te kemi shumeçka! Sa te pakenaqur jemi edhe sa me teper duam qe te kemi!

A e keni vene re me sa pak kenaqen prinderit apo gjysherit tane??? Vetem mjafton ti shikosh ti.

Mendojme se ata do jene gjithmone aty duke na pritur. Por ne fakt jo per gjithmone. Ne e harrojme perkoheshmerine e njeriut!

Zoti ju bekofte. Zoti ju rujt. Kam dashur dhe dua vertet qe te ve ne dukje dashurine per gjysherit e per te vjetrit! Ija ime, je Ija e shpirtit!

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010305166244507
array(1) { ["section"]=> string(145) "besi-takon-ijen-e-tij-pas-deres-dhe-prek-me-fjale-zemre-ditet-qe-kishe-mundesi-ta-perqafoje-i-shfrytezoje-mbase-per-gjera-pa-vlere-mesazhi-201443" }