Besiana Kadare Zv.Presidente e Asamblesë së OKB, reagon Yuri Kim: Urime për këtë pozicion të rëndësishëm

Publikuar tek: aktualitet, më 12:19 01-07-2020 Besiana Kadare Zv.Presidente e Asamblesë së OKB, reagon Yuri Kim: Urime për këtë pozicion të rëndësishëm Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka reaguar pasi Besiana Kadare, Ambasadorja e Shqipërisë në OKB, e cila është dhe e bija e shkrimtarit të shquar Ismail Kadare, është zgjedhur Zv/Presidente për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Kim përmes një postimi në “Twitter” ka uruar Kadarenë për përfaqësimin e Shqipërisë në këtë pozicion të rëndësishëm.

“Urime @besiana_kadare në zgjedhjen e Shqipërisë në këtë pozicion të rëndësishëm”, shkruan Kim ndërsa ka shpërndarë postimin e saj.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/besiana-kadare-zv-presidente-ne-asamblese-e-okb-reagon-meta-nje-mundesi-shume-e-mire-per-perfaqesimin-dinjitoz-te-vendit-tone-212417

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098628997802734
array(1) { ["section"]=> string(109) "besiana-kadare-zv-presidente-e-asamblese-se-okb-reagon-yuri-kim-urime-per-kete-pozicion-te-rendesishem-212424" }