Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falin namazin në bulevardin ‘’Dëshmorët e Kombit’’

Publikuar tek: aktualitet, më 07:59 24-09-2015 Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falin namazin në bulevardin ‘’Dëshmorët e Kombit’’

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin. Qindra besimtarë kanë dalë sot në mëngjes për të falur namazin në bulevardin ‘’Dëshmorët e Kombit.

I pranishëm ka qenë edhe nënkryetari i Komunitetit Mysliman, Bujar Spahiu, i cili u ka bërë thirrje besimtarëve që të falen për më shumë paqe dhe harmoni.

‘’Të falemi për më shumë paqe dhe harmoni’’, tha Spahiu.

Po kështu i  pranishëm ka qenë edhe kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i cili u shpreh për ditën e bashkimit dhe mirësisë.

“Uroj që të jetë një ditë e bashkimit dhe mirësisë’’, tha Idrizi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alpha Bank Albania mbështet nismën e bashkisë "Adopto një çerdhe"
Përgjimet/ ‘’Nga ndryshon FCB me Twitter? A më ke bërë ‘’Friend’’?’’, shoferi i drejtorit në Elbasan diplomohet me përgjigjet »
Article Logic
Execution time: 0.013429880142212
array(1) { ["section"]=> string(98) "besimtaret-myslimane-festojne-kurban-bajramin-falin-namazin-ne-bulevardin-deshmoret-e-kombit-21518" }